Öğrenci İşleri

Üniversiteye Kayıt

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı için ÖSYM tarafından yerleşen öğrencilerin kaydı ve Yabancı uyruklu öğrenci kontenjanından kabul alan öğrencilerin kaydı yapılacaktır. ÖSYM tarafından yerleşen öğrencilerin kayıtları 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında Topkapı/Cevizlibağ Yerleşkesinde alınacaktır. Üniversiteye kayıt hakkı kazanan adayların kayıt için istenilen evraklar ile belirtilen tarihlerde şahsen kayıt yapması gerekmektedir. Aday eğer kayda gelemiyor ise Noterden vekil tayin ettiği kişi veya kişiler de kayıtlarını yapabilirler.

İstenen Evraklar;

 • Lise Diploması aslı veya Geçici Mezuniyet Belgesi Aslı,
 • ÖSYM Sonuç belgesi (İnternet çıktısı),
 • Tercih bursundan yararlanacak öğrenciler için tercihlerini gösteren ÖSYM belge çıktısı.
 • Nüfus Cüzdan Belgesini ibraz etmek koşulu ile fotokopisi,
 • Erkek adaylar için Askerlik durum belgesi (1994 ve öncesi adaylar için),
 • 6 adet Vesikalık Resim (fotokopi resimler kabul edilmez),
 • Mali Yükümlülüğünü yerine getirdiğine dair onay (kayıt esnasında mali yükümlülüğünü yerine getirenlere Mali İşler tarafından verilen onay belgesi.) (Tam burslu olarak yerleşen adaylar hariç)
 • Öğrenci Otomasyon Sistemi üzerinden ön kayıt formlarının doldurulması,
 • İlk ve Acil Yardım Programına yerleşen adayların Kılavuzda yer alan bakınız 233. Sağlayan rapor.

  Bk. 233. Bu programa alınacak öğrencilerin, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden veya gerekli raporu verebilecek kapasitedeki Devlet Hastanelerinden, sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program gereği 2. sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.”

Ödeme yöntemleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İstinye Üniversitesi Öğrenci Bilgi Kitapçığı (2016-2017) için tıklayınız.

Ek Kayıt için;

İstinye Üniversitesi Ek Yerleştirme Öğrenci Bilgi Kitapçığı (2016-2017) için tıklayınız.

Ek Yerleştirme ödeme yöntemleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Öğrenciler her akademik dönemin başında (Güz, Bahar ve Yaz) öğrenciler kayıt yenilemelidirler. Kayıt yenileme iki aşamadan oluşur. Mali yükümlülük ve ders alma işlemi. Ders alma işlemi Akademik takvimde belirtilen tarih aralığında Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılır. Öğrencinin ders kaydı yapabilmesi için ödeme yükümlülüğünü yerine getirmesi gerekir. Tam burslu öğrencilerin bursları devam ettiği sürece mali yükümlülükleri bulunmaz. Kayıt yenilemeyen öğrenciler ilgili dönemde derslere giremez, sınavlara girse bile geçersiz sayılır ve kayıtsız duruma düşer ve ilgili yerlere kayıtsız olduğuna dair bildirimler yapılır. Kayıt yenilemeyen öğrencilerin kayıtsız geçirdiği dönemler öğrenim sürelerine sayılmaz.

Uluslararası Öğrenci koşulları ve detaylı bilgi için tıklayınız.

Öğrenci İşleri İletişim e-posta: ogrenciisleri@istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Fax: 0212 481 36 88
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark