Enstitüler

İstinye Üniversitesi Yüksek Lisans Programları
İstinye Üniversitesi Yüksek Lisans

İstinye Üniversitesi, tecrübeli akademik kadroları ile yürüttüğü yüksek lisans programlarıyla; disiplinler arası ortak çalışma ruhuna sahip, bilgiyi analiz edebilme yeteneği gelişmiş, aydın bireylerin yetişmesine katkıda bulunuyor. İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü yüksek lisans programları; Üniversitemizin Türkiye’nin en büyük özel sağlık grubu olan MLPcare ile olan yakınlığı nedeniyle öğrencilerine büyük fırsatlar sunuyor. İstinye Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü; Executive MBA ve Odaklanmış İşletme Yüksek Lisans programlarıyla, öğrencilerine iş dünyasında yönetsel görev ve sorumluluklar üstlenebilecekleri nitelikler kazandırıyor.

İstinye Üniversitesi Yüksek Lisans programlarına katılmak isteyen öğrenci adayları, 2 Ocak – 12 Şubat 2018 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilir.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü
İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programı

Üniversitemizin Türkiye’nin en büyük özel sağlık grubu olan MLPcare ile olan yakınlığı, İstinye Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programı öğrencilerimize büyük avantajlar sağlamaktadır. Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programlarımızda, dahil olmak istenilen bölüme göre belirlenen lisans diploması ön koşulu bulunmaktadır. Ayrıca ALES sayısal/eşit ağırlık puan türünden en az 55 puan almış olmayı ön koşul olarak belirleyen Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans Programları, Enstitü tarafından açılacak yabancı dil sınavından veya YÖKDİL sınavından veya eşdeğer ve geçerliliği olan yabancı dil sınavlarından Senato tarafından belirlenmiş taban puanı almış olmak ön koşulunu bulundurmaktadır.

Sağlık sektöründeki tecrübesini, özel bir eğimle birleştirmek isteyen üniversitemizin Sağlık Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Programlarının her dönem kontenjanları 10’ar kişiden oluşmaktır. Akademik kadrosunu yıllarca sağlık sektöründe çalışmış uluslararası tanınırlığa sahip akademisyenlerden oluşturan Sağlık Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Programları şunlardır; Kanser Biyolojisi ve Farmakolojisi, Tıbbi Biyoloji ve Genetik, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği (doktora), Sinirbilim, Cerrahi Hemşireliği ve Kök Hücre ve Doku Mühendisliği.

Sosyal Bilimleri Enstitüsü
İstinye Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programlarımı

"Executive MBA" ve "Odaklanmış İşletme Yüksek Lisans Programları" olmak üzere ikiye ayrılan İstinye Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programlarımızda; değişen küresel pazarlara yönelik stratejik plan yapma donanımı gelişmiş, örgütsel değişimi sağlayacak liderlik yapısına sahip ve işletme yönetimini bütüncül olarak değerlendirebilecek yöneticiler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Eğitim dilimizin Türkçe olduğu programları tamamlamayı başaran öğrencilerimiz, İşletme Yüksek Lisans Diploması almaya hak kazanıyor. İşletme Yüksek Lisans Programlarımız herhangi bir ön koşul içermemektedir.

Farklı konulara odaklanan eğitim sistemiyle öğrencilerine işletme yönetiminin önemli alanlarında uzmanlık geliştirme fırsatı tanıyan Odaklanmış İşletme Yüksek Lisans Programları ise; ‘’Vergi Denetimi Mevzuatı ile Uyumlu İşletme Yüksek Lisans Programı’’, ‘’Pazarlama Odaklı İşletme Yüksek Lisans Programı’’ ve ‘’İnsan Kaynakları Yönetimi Odaklı İşletme Yüksek Lisans Programı’’ olmak üzere 3 bölümden oluşuyor.Bilgi almak için lütfen formu doldurun

Topkapı Kampüsü
Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul

Çekmeköy Kampüsü
Soğukpınar Mah., Barbaros Bulvarı, No.76 Çekmeköy/İstanbul