İstinye Üniversitesi

Basında İSÜ

21.Eylül.2023 | Hürriyet
E-ticaret tüm dünyada hızla büyümeye devam ediyor. İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) yayınladığı raporda e-ticaretin hızla büyüdüğü ve dünya genelinde 2026 yılında 8.15 trilyon dolarlık bir hacme ulaşılacağının öngörüldüğü ifade edildi.
21.Eylül.2023 | Beyaz Haber Ajansı
E-ticaret tüm dünyada süratle büyümeye devam ediyor
21.Eylül.2023 | Dünya
İSÜ İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğr. Üyesi Dr. Naim Çetintürk, ekonomik koşulların büyüme hızını daraltmasına rağmen Türkiye’de e-ticaretin geliştiğini ifade etti. Çetintürk, “Zorlaşan ekonomik koşullar büyüme hızını daraltıyor olsa da haftada en az bir kez e-ticaret alışverişi yapan internet kullanıcılarının oranına göre Türkiye, yüzde 64,6 ile dünyada üçüncü sırada geliyor” dedi
01.Ağustos.2023 | KobiEfor
İstinye Üniversitesi (İSÜ) İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Can Ünver, Birleşmiş Milletler (BM) Tüm Göçmen İşçilerin ve Aile Fertlerinin Haklarının Korunması Komitesi Üyeliği'ne Seçildi.
01.Ağustos.2023 | Medikongre
Prof. Dr. Hiçdönmez, Moğol meslektaşlarıyla yapılan iş birliği sayesinde hastaların tedavilerinin sürdüğünü ve gelecekte daha iyi sonuçlar elde edilmesini umduklarını söyledi.
01.Temmuz.2023 | Popular Science
Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yaşında uluslararası bilim arenasındaki yerini güçlendirmek ve genişletmek hedefi ile hareket eden İstinye Üniversitesi (ÎSÜ), ATLAS Deneyi'nin resmî iş birliği kurumlarından biri oldu.
09.Haziran.2023 | Sözcü
CERN ATLAS Deneyi Ulusal Koordinatörü Fizikçi Prof. Dr. Serkant Ali Çetin: "Dünyanın en büyük uluslararası işbirliğini yapan laboratuvarı CERN'deki Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'nda yer alan en büyük iki deneyden biri ATLAS'tır. Bu deneye, ilk kez bir vakıf üniversitesi İSÜ tam üye kabul edildi.
02.Haziran.2023 | Milliyet
İstinye Üniversitesi (ÎSÜ), dünyanın en büyük parçacık fiziği araştırma laboratuvarı ve bilimsel keşif merkezi Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi'nde (CERN) yer alan Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'ndaki ATLAS Deneyi'ne tam üye olarak kabul edildi.

01.Haziran.2023 | Strategy
OpenAI şirketi tarafından geliştirilen bir yapay zeka dili modeli olan ChatGPT ile pek çok karmaşık sorunlara çözümler bulmak mümkün. Chat GPT, neredeyse her şeyi bilen kişisel bir öğretmen gibi birçok soruya doğal cevaplar verebiliyor.
17.Mayıs.2023 | bülten360
İstinye Üniversitesi, CERN ATLAS Deneyi'ne tam üye olan ilk vakıf üniversitesi
17.Mayıs.2023 | Yeni Akit
İstinye Üniversitesi (İSÜ), dünyanın en büyük parçacık fiziği araştırma laboratuvarı ve bilimsel keşif merkezi Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi'nde (CERN) yer alan Büyük Hadron Çarpıştırıcısı'ndaki ATLAS Deneyi'nin resmî iş birliği üyesi oldu. ATLAS Deneyi'ne Türkiye'den karar alıcı olarak katılan ilk vakıf üniversitesi olan İSÜ'nün, CERN'deki çalışmalara yapacağı katkılarla ilgili detayların paylaşılacağı lansman 31 Mayıs'ta İSÜ Vadi Kampüsü'nde gerçekleştirilecek.
06.Nisan.2023 | Karar
Son zamanlarda giderek artan kira fiyatları, kiracı ve ev sahibi arasında yaşanan uyuşmazlıkları da beraberinde getiriyor. Bu nedenle, konu ile ilgili olarak gündeme getirilen yeni bir düzenleme ile davadan önce arabuluculuk yolu zorunlu hale getirilecek. Konuyla ilgili İstinye Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Adalet Programı Başkanı Öğretim Görevlisi Vehbi Doğan bilgilendirmelerde bulundu.
02.Nisan.2023 | 360tv
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Şebnem Özdemir, ‘Birol Güven ile Gelecek Geliyor’ programında ChatGPT hakkında konuştu.
20.Mart.2023 | Dünya
Dr. Öğretim Üyesi Naim Çetintürk Dünya Gazetesinde Türkiye’de de dünyadaki trendlere paralel olarak, ticarette yeni nesil teknolojiler ve platformları hakkında bilgi verdi.
17.Mart.2023 | Nasıl Bir Ekonomi
Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Uğur Tanyeli Türkiye'de depreme dayanıklı yapıların nasıl inşa edileceği hakkında Nasıl Bir Ekonomi Dergisi'ne bilgi verdi.