İstinye Üniversitesi

Öğretim Üyesi Akademik İlanı (16.03.2018)

BAŞVURU BAŞLAMA : 16.03.2018
BAŞVURU BİTİŞ : 30.03.2018
 

İstinye Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır.
Profesör adayların 6 (altı) adet olacak şekilde hazırlamaları gereken; Başvuru dilekçesini, YÖK Formatlı özgeçmişlerini (Bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten Doktora ve Yüksek Lisans çalışmaları da belirtilmelidir), Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi fotokopisi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Çalışma/Emeklilik Belgesini içeren başvuru dosyalarına, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 6 (altı) adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Yazı İşleri Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.
Doçent/Doktor Öğretim Üyesi(Dr.Öğr. Ü.) adaylarının; dört (dört) adet olacak şekilde hazırlamaları gereken; Başvuru dilekçesini, YÖK Formatlı özgeçmişlerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Doçentlik Belgesi (Doçent adaylar için), Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi fotokopileri ile birlikte Nüfus Cüzdanı Fotokopisi varsa yabancı dil başarı belgesi ile Çalışma/Emeklilik Belgesini içeren başvuru dosyalarına, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 (dört) adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Yazı İşleri Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir.
Adayların; ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsüne şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.

Adres:İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No. 9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010
Telefon: 0 850 283 60 00 / 61 16 – 61 17
E-posta: akademik.basvuru@istinye.edu.tr

Birim Bölüm / Program Unvan Kadro Sayısı Özel Şartlar
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI PROF. DOÇ. DR.ÖĞR.Ü. 3 Doktora/Doçentliğini ilgili alanda almış olmak.*
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MÜTERCİM-TERCÜMANLIK DOÇ. 1 Yabancı Dil Eğitimi alanında Doktora yapmış olmak.*
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MÜTERCİM-TERCÜMANLIK PROF. DOÇ. DR.ÖĞR.Ü. 2 Doktora/Doçentliğini ilgili alanlarda almış olmak.*
İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER F. ULUSLARARASI FİNANS PROF. DOÇ. DR.ÖĞR.Ü. 2 Doktora/Doçentliğini ilgili alanlarda almış olmak.*
İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER F. HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK DR.ÖĞR.Ü. 2 Halka İlişkiler alanında Doktora yapmış olmak.
İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER F. HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK PROF. DOÇ. DR.ÖĞR.Ü. 1 Doktora/Doçentliğini ilgili alanlarda almış olmak.
İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER F. RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA PROF. DOÇ. DR.ÖĞR.Ü. 3 Doktora/Doçentliğini ilgili alanlarda almış olmak.
İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER F. MEDYA VE GÖRSEL SANATLAR PROF. DOÇ. DR.ÖĞR.Ü. 3 Doktora/Doçentliğini ilgili alanlarda almış olmak.*
İKTİSADİ, İDARİ VE SOSYAL BİLİMLER F. YENİ MEDYA PROF. DOÇ. DR.ÖĞR.Ü. 3 Doktora/Doçentliğini ilgili alanlarda almış olmak.*
MÜHENDSİLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ PROF. DOÇ. DR.ÖĞR.Ü. 3 Doktora/Doçentliğini ilgili alanlarda almış olmak.*
MÜHENDSİLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ PROF. DOÇ. DR.ÖĞR.Ü. 3 Doktora/Doçentliğini ilgili alanlarda almış olmak.*
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK   PROF.   1 Tıbbi Biyoloji alanında Doçent olmak.

(*) (23 Mart 2016 Resmi Gazete Sayı: 29662) Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasına Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikte belirtilen şartları sağlıyor olmak.

Başvuru için akademik.basvuru@istinye.edu.tr