İstinye Üniversitesi

2018-2019 DGS Yeni Kayıt Yönergesi

Merhaba İstinyeli, aramıza hoş geldin!

Başarın için seni kutluyor, genç, dinamik, güçlü ve hızla büyüyen ailemize katılmandan büyük mutluluk duyuyoruz.
Kayıt olmak için yapman gerekenleri ve aklına takılan soruları yanıtlamak için buradayız.
Seni bekliyor, en kısa zamanda tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

Tüm İstinye Ailesi adına ÖMER* 
*ÖMER, İstinye Üniversitesi Öğrenci Merkezi’dir.


 

 

Kaydını tamamlaman için mali kayıt ve kesin kayıt işlemlerini tamamlaman gerekir.

  • Mali Kayıt: Eğitim-Öğretim ücreti ödeme işlemidir. Aşağıda ayrıca tarif edilen yolu izlemelisin. Lütfen madde 4, 5 ve 6’yı dikkatle oku.
  • Kesin Kayıt: Üniversiteye istenen belgelerle gelerek yapacağın kesin kayıt işlemidir. Onu da altta senin için ayrıca açıkladık. Lütfen madde 8'i dikkatle oku.

Kayıt işlemlerini 21 - 27 Eylül 2018 tarihleri arasında (Cumartesi – Pazar günleri hariç) 9.00 – 17.00 saatleri arasında Topkapı Kampüsümüzde yapabilirsin. 
 

Tüm kayıt işlemlerin Topkapı Kampüsümüzde gerçekleşecektir. Mali kayıt ödemesi için birkaç yol var. Online ödeme (Sanal POS, Havale ve EFT) için kampüse gelmene bile gerek yok. Ama nakit, KMH, kredi kartı vb. yolla yapacağın ödemeler için seni ve aileni Topkapı Kampüsümüze bekliyoruz. Aşağıda detayları bulabilirsin. Topkapı Kampüsümüze ulaşım için web sitemizdeki İletişim/Ulaşım bölümü sana yardımcı olacaktır. Toplu taşıma kullanmak istersen merkezi duraklardan ücretsiz servislerimizle kampüsümüze gelebilirsin. Servis (shuttle) programına  buradan ulaşabilirsin. 
DİKKAT! Tüm lisans ve önlisans programlarımız eğitimlerini Topkapı Kampüsü'nde sürdürmektedir. 
 

Mali kayıt yaptırmak yani eğitim-öğretim ücretini ödemek için birkaç yolun var.
 

1. PEŞİN ÖDEME TERCİH EDERSEN
Eğitim-öğretim ücretinin bir yıllık toplam bedelini aşağıdaki yollarla ödersen %5 Peşin indiriminden yararlanabilirsin.
 

Nakit Fibabanka tarafından kayıt süresince Topkapı Kampüsü’nde kurulacak olan geçici vezneden ödeme yapabilirsin.
Havale/EFT Aşağıdaki Fibabanka hesabımıza havale / EFT yapabilirsin.

Fibabanka Merkez Şubesi (Şube Kodu:031)
Hesap Adı: İstinye Üniversitesi TL Hesabı
IBAN: TR24 0010 3000 0000 0011 9432 14

DİKKAT! Açıklama olarak “Öğrenci Adı Soyadı / Bölüm / TC Kimlik No” bilgilerini yazmalısın. Örnek: ÖMER İSTİNYELİ / SOSYOLOJİ / 12345678901
Kredi Kartı Anlaşmalı bankalarımıza ait mobil POS makineleri ile Topkapı Kampüsümüzde kredi kartı ile ödeme yapabilirsin. (Birden çok kart ile ödeme yapılabilir.)
Anlaşmalı Bankalarımız: Denizbank, Halkbank, Garanti, Finansbank, Yapı ve Kredi, TEB, Akbank, Türkiye Finans, İş Bankası.
Sanal POS odeme.istinye.edu.tr adresinden kredi kartın ile 3D Secure güvenlik sistemiyle kampüse gelmeden/bankaya gitmeden online ödeme yapabilirsin. (1 Eylül 2018 Tarihinden itibaren)


2. TAKSİTLİ ÖDEME TERCİH EDERSEN
 

Kredili Mevduat Hesabı (KMH) KMH Fibabanka’ya başvuran kişiye tanımladığı limit doğrultusunda kullandırılan taksitli bir kredi türüdür. Bu yolla, her ay taksit tutarını kendi banka hesabına yatırarak okul ödemesini gerçekleştirebilirsin. 
Vadesinde yapılan ödemeler için herhangi bir faiz alınmaz. Gecikmeli ödemelerde bankanın belirlemiş olduğu gecikme faizi uygulanır. 
KMH işlemi Fibabanka tarafından 1 peşin 7 eşit taksitte yapılır. Peşinat nakit veya kredi kartı ile kayıt sırasında alınır. Taksit ödeme tarihi her ayın 3’ü veya 19’udur. Son taksit Nisan 2018’dedir. 
KMH için krediyi kullanacak kişi (anne, baba, arkadaş veya akraba vb.) kimliğiyle birlikte kayıt tarihlerinde Topkapı Kampüsü’ndeki Fibabanka Şubesine başvurabilir. 
Topkapı Kampüsü’ne gelemeyecek olan ya da işlemlerini daha erken başlatmak isteyenler KMH ön kayıt için Fibabanka şubelerine başvurabilir.
 Fibabanka Şube Listesi),
Kredi Kartı Anlaşmalı bankalarımıza ait mobil POS makineleri ile Topkapı Kampüsümüzde kredi kartı ile taksitli ödeme yapabilirsin. (Birden çok kart ile ödeme yapılabilir.)
Anlaşmalı Bankalarımız: Denizbank, Halkbank, Garanti, Finansbank, Yapı ve Kredi, TEB, Akbank, Türkiye Finans, İş Bankası.
Not: Toplam taksit sayısı 7 ayı geçemez. Üniversitemizde Mail Order sistemi kullanılmamaktadır.
Sanal POS odeme.istinye.edu.tr adresinden kredi kartın ile 3D Secure güvenlik sistemini kullanarak kampüse gelmeden ya da bankaya gitmeden online taksitli ödeme yapabilirsin. (1 Eylül 2018 Tarihinden itibaren)

Burs/İndirim Koşullarına  Aday Web sitemizden ulaşabilir, ödemen gereken eğitim ücretini hesaplamak için aşağıdaki linke tıklayarak hazırladığımız yazılımı kullanabilirsin. 

 Burs/İndirim Hesap Makinesi 

 

Mali kayıt için kampüse gelirken yanında kendi TC Kimlik Kartını ve mali kaydı gerçekleştirecek yakınının TC Kimlik Kartını bulundurmayı unutma!
Eğer aşağıdaki burs ya da indirimlere başvuracaksan yanlarında yazan belgeleri de getirmelisin. Diğer bilgilerin bizde var. 
 

Bilinçli Tercih İndirimi ÖSYM Tercih Formu (sonuc.osym.gov.tr adresinden alabilirsiniz.)
IB/ABITUR/BAKALORYA/MATURA/MATURITA Lise Diploması
Şehit Yakınları ile Malûl Gazi ve Yakınları Bursu Engelsiz Eğitim Bursu Resmî Kurumlarca düzenlenmiş belge ve raporları
Aile İndirimi Aile üyesinin de nüfus cüzdanını (soyadınız artık farklıysa vukuatlı nüfus suretini)
MLP Care Grubu ve İSÜ Personel ve Yakınları İndirimi İlgili kurumun İnsan Kaynaklarından alınan çalışma belgesi

Öncelikle tebrikler. Hayır, Mali Kayıt süreci senin için geçerli değil. Tek yapman gereken Topkapı Kampüsümüze gelerek kayıt olman. 

Kayıt sürecinin son ve kesin aşaması kesin kayıt aşamasıdır. %100 Burslu isen ya da mali kayıt işlemini tamamladıysan öğrenci kesin kaydını Öğrenci Kayıt İşleri Direktörlüğümüze gelerek yapabilirsin. Getirmen gerekenler şunlar: DGS sonuç ve yerleştirme belgesi, 4 fotoğraf, diploma veya geçici mezuniyet belgesinin aslı, transkript, onaylı ders içeriği. Nüfus cüzdanın da yanında olmalı. 
 

Birçok öğrencimiz gibi sen de Kredi Yurtlar Kurumu’nun (yurtkur.gsb.gov.tr) yurtlarında konaklayabilirsin. Bir de çevrede size önerebileceğimiz özel yurtlar var. Hepsi ile ilgili detaylı bilgiyi ÖMER’e uğrayarak alabilirsin.