İstinye Üniversitesi

Akademik Takvim Değişikliği Hakkında Önemli Duyuru!

Sevgili öğrencilerimiz, YÖK tarafından Ek Yerleştirme kayıt tarihlerinin 1-5 Ekim 2018 olarak belirlenmesi nedeniyle Akademik Takvimimizde zorunlu bir değişiklik yaşanmıştır.

Bu yıl üniversitemize başlayacak öğrencilerimiz için İngilizce Düzey Belirleme ve İngilizce Muafiyet Sınavları 8-9 Ekim 2018’de yapılacaktır. (Bu konudaki duyuru 18 Eylül 2018’de web sitemizde de yayınlanmıştır.) İngilizce sınavları için kayıt yaptırmanıza gerek yoktur.

İngilizce Düzey Belirleme Sınavı Duyurusu

İngilizce Muafiyet (İSTEP Yeterlilik) Sınavı Duyurusu

Yeni öğrencilerimiz isterlerse 2-3 Ekim 2018 tarihlerinde Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 1 ve 2, Türk Dili 1 ve 2 derslerinin muafiyet sınavlarına katılabilirler. İkinci ve üçüncü sınıf öğrencilerimizden bu dersleri daha önce alıp başarısız olan ve hiç almayan öğrencilerimiz de muafiyet sınavlarına katılabilirler.

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 1 ve 2, Türk Dili 1 ve 2 derslerinin muafiyet sınavları için online kayıt olmanız gerekmektedir.

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 1 ve 2, Türk Dili 1 ve 2 Muafiyet Sınavları Duyurusu

ÖNEMLİ! Tüm öğrencilerimiz için Ders Seçme işlemleri Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Türk Dili muafiyet sınavları tamamlandıktan sonra 4 Ekim 2018 Perşembe günü başlayacaktır. Derslerin başlama tarihi ise 10 Ekim 2018’dir.