İstinye Üniversitesi

Final Sınavları ve Uygulamalı Dersler Hakkında Bilgilendirme

Sevgili #İstinyeli


Yükseköğretim Kurulu’nun 5 Mayıs 2020 tarihli “15 Haziran 2020 tarihi itibariyle Üniversitelerde akademik takvime dönülmesi kararına ilişkin açıklama”sında belirtildiği üzere, 
1 Haziran 2020'den itibaren 14 gün boyunca Kovid-19 salgınının kontrol altına alındığının ve kesin düşüşe geçtiğinin beyan edilmesi koşuluyla, Üniversitemiz Kampüslerinde 15 Haziran 2020 tarihi itibarıyla uzaktan eğitimle yapılmamış olan uygulamalı dersler için eğitim-öğretim başlayacaktır. 

Üniversitemiz Senatosu’nun Pandemi döneminde uzaktan eğitim ile vermiş olduğu (15 Hazirandan sonra yapılacak uygulama dersleri hariç) tüm derslere ilişkin final sınavları (Tıp Fakültesi hariç) 28 Mayıs-14 Haziran 2020 tarihleri arasında uzaktan eğitim yöntemi ile yapılacaktır. Final sınavlarına ilişkin açıklamalar ilgili Fakülteler ve  Meslek Yüksekokulları tarafından yapılacaktır. Web sitesini ve duyuruları takip ediniz. 

Pandemi döneminde uzaktan eğitim ile gerçekleştirilemeyen uygulamalı dersler ise, 15 Haziran 2020 tarihi itibarıyla kampüslerimizde yüz yüze yapılacaktır. 
Uygulama derslerine ilişkin programlar ilgili Fakülteler ve  Meslek Yüksekokulları tarafından ilan edilecektir. Web sitesini ve duyuruları takip ediniz.

Lisansüstü programlarının final takvimi de yine web sitesinde ilan edilecektir.