İstinye Üniversitesi

Tıp alanında Türkiye’nin en iyi üniversitelerinin bir araya gelerek oluşturduğu Ortak Proje: DEHA’S

Erasmus+ Programı kapsamında İstinye Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Düzce Üniversitesi ve Hastanelerinin birlikte oluşturdukları ortak sağlık konsorsiyumu ile yepyeni bir proje hayata geçiyor.

Bu yılki yürütücülüğünü Düzce Üniversitesi’nin gerçekleştireceği proje kapsamında, projeye dahil olan üniversitelerin öğrencilerinin, proje partnerlerinin yapacakları ortak uluslararası çalışmalar çerçevesinde yurtdışında karşılıksız hibe desteği ile staj yapabilmeleri planlanmaktadır.

Kurumlarımıza yurtdışından nitelikli stajyer kazandırma imkanının yanı sıra Tıpta Uzmanlık Eğitimi alanlar da bu kapsamda öğrenci olarak yurtdışında staj gerçekleştirebilmektedir.

İstinye Üniversitesi olarak hedefimiz, Yükseköğretim kurumlarının içinde olduğu ve maksimum faydanın sağlanacağı uluslararası bir staj ağı kurmak ve mesleki kuruluşlar ile yükseköğretim kurumları arasında sektörel beklentilerin karşılanacağı işlevsel bir yapıyı kazandırmaktır.

Bu proje ile öğrencilerimiz, stajda kazandıkları tecrübeler ışığında kendini geliştirme yöntemlerini belirleyerek iş seçimi yapabilme ve kariyerlerini yönetebilme becerisi kazanacak ve akademik çalışma alanlarına yönelik uygulamaların yanı sıra uluslararası tecrübe ve vizyon kazanmalarına imkân sağlanacaktır.

Aktif öğrencilik döneminde iş deneyimi edinilmesi ve mezun olur olmaz kariyer planlamasında staj imkânı sunularak doğru bir başlangıç fırsatı sunulması projenin önemli amaçlarındandır.

DEHA’S Projesinin Erasmus+ programı kapsamında olması öğrencilerimize karşılıksız bir hibe desteği sağlamaktadır.

Tüm partnerlerimizin katılımı ile konsorsiyumumuzun ilk toplantısı İstinye Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir.