İstinye Üniversitesi

Dünya Emekçi Kadınlar Günü Çevrim İçi Etkinlikle Kutlandı.

MLP Care bünyesinde yer alan İstinye Üniversitesi, Liv Hospital ve Medical Park tarafından “Sağlık Katan Kadınlar” mottosuyla çevrim içi olarak düzenlenen 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliği, yoğun bir katılımla gerçekleşti.

İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Karaöz, akademisyenler, MLP Care bünyesinde hizmet veren hastanelerde çalışan doktorlar, hemşireler, idari görevliler ve üst düzey yöneticilerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte söz alan MLP Care CEO’su ve İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Muharrem Usta, dijital iletişimin el verdiği şartlar dahilinde önemli organizasyonlarda bir araya gelinmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirtti.  MLP Care çalışanlarının yüzde 65 gibi önemli bir oranını kadınların oluşturduğunu hatırlatan Dr. Muharrem Usta, günün önemine dair bir konuşma gerçekleştirdi.

MLP Care bünyesindeki kurumlarda çalışmalarını azimle sürdüren ve mücadeleleriyle ilham veren kadınların, başarı hikayelerini anlattığı etkinlikte; Uzman Psikolog Deniz Oğur Yiğit dinleyicilerin aktif olarak katılabildiği nefes terapisi gerçekleştirdi. Ödüllü bir bilgi yarışmasının da düzenlendiği etkinlikte, yeteneklerin sergilendiği bölümler katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Türkiye’deki ilk Coronavirüs vakasının açıklanmasının ardından geçen 1 yıl boyunca ülkemizin sağlık ordusunda en ön cephelerde olağanüstü mücadele eden sağlık çalışanı kadınlara ithaf edilen etkinlikte, pandemi süresince vefat eden tüm sağlık çalışanları sevgi ve minnetle anıldı.