İstinye Üniversitesi

İstinyeli Girişimci İlk Yatırımını Aldı

İstinye Üniversitesi Yazılım Mühendisliği 1’inci sınıf öğrencisi Ataberk Özaydın’ın CEO’su olduğu ‘makromusic’ uygulaması, henüz sekizinci ayında 1.4 milyon indirmeye ulaştı ve melek yatırımcı Ömer Erkmen’den 2 milyon dolar değerleme ile ilk yatırımını aldı. 

Müzik zevki benzer olan ve aynı anda aynı müziği ya da podcasti dinleyen kişilerin eşleşip tanışabildiği bir uygulama olan makromusic, kullanıcıların favori sanatçı ve müzikleri hakkında paylaşım yapabilmelerine olanak sağlıyor. App Store ve Google Play Store’dan erişim sağlanan yerli girişim makromusic, en popüler uygulamalar kategorilerinde zirveyi zorluyor.

Gelecekteki hedefleriyle ilgili bilgi veren Ataberk Özaydın, “Bu yatırım yeni bir başlangıç! makromusic’i global bir marka haline getirmek istiyoruz. Türkiye’de olduğu gibi tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı olmasını hedeflediğimiz makromusic’i, uluslararası bir sosyal eşleşme uygulaması haline getirmek istiyoruz. Başarılı olacağımıza inancımız tam” dedi.

Her ay yüze yakın kişinin ekibe katılmak için başvuru yaptığını belirten öğrencimiz ekip çalışmasının önemini ise şöyle anlattı: ‘’Her zaman ve her yerde paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyduğum şey; ekip kültürümüz ve ekibimizin üniversiteli öğrencilerden oluşuyor olması. Her geçen gün büyüyen bir aileyiz. Birlikte çok fazla çalışırken aynı zamanda beraberken çok eğleniyoruz. Beraber vakit geçirmekten son derece memnun olduğum ekimizde benimle birlikte; Atakan Gülbahar, Aybars Göçerler, Altan Özlü, Arda Erem Karagöz, Naz Yüksek, Elif Taşyumruk, İlke Nida Özgün ve Zeynep Dündar yer alıyor.”

Ataberk Özaydın ile İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü'nde bir araya gelen ve makromusic uygulamasının ortaya çıkış serüvenini öğrencimizden dinleyen Rektörümüz Prof. Dr. Erdal Karaöz, genç girişimciye başarılar diledi.