İstinye Üniversitesi

İSÜ 23 Nisan Çocuk Şenliği

İstinye Üniversitesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği, 24-25 Nisan tarihleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

Çocuklar için sanat, oyun, sağlık, yoga gibi birbirinden eğlenceli ve öğretici atölyelerin yer aldığı etkinlikte, Ebeveynler için de online eğitimler yer aldı.

Çocukların sanat, müzik, bilim, hareketli oyunlar, hikâye okuma, drama etkinliklerinden istediklerine katılım sağladığı şenlikte; okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademesindeki çocuklar için farklı atölye çalışmaları yer aldı. Birbirinden eğlenceli ve öğretici etkinliklerin yer aldığı şenlikte, İstinye Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Peyami Çelikcan, ‘Medya Diyeti’ başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi.

Şenlikle ilgili bilgi veren İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Karaöz, “Anlamını ulusumuzun kendi kaderini tayin ederek bağımsızlığını gür sesle haykırdığı 23 Nisan 1920 tarihinden alan ve tüm dünya çocuklarına armağan edilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çevrimiçi bir etkinlikle kutluyoruz. Tüm yaş gruplarından çocuklarımıza uygun etkinliklerle çevrimiçi olarak kutladığımız İstinye Üniversitesi 23 Nisan Çocuk Şenliğinde yer alan etkinliklerde ve birbirinden değerli uzman isimlerin düzenleyeceği atölyelerde; çocuklarımız eğlenerek öğrenirken, ebeveynler de kendileri için hazırlanan aile eğitimlerine katılabiliyor” dedi.

‘Çocukların gözünden Covid-19’ adlı online resim sergimizi ziyaret etmek için tıklayınız.