İstinye Üniversitesi

Sn. Zübeyir Gökhan DOĞAN, Yapay Zeka Atölyesini Ziyaret Etti

16 Mayıs 2019

İstanbul Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Zübeyir Gökhan DOĞAN, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü’nde gerçekleşen Yapay Zeka Atölyesini ziyaret etti.

Yapay Zeka Atölyesinin programını düzenleyen İstinye Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Kaya KOÇ ile birlikte basına açıklama yapan Zübeyir Gökhan DOĞAN, gelecek nesillerin Yapay Zeka'yı iyi kullanabilmeleri için yapay zeka atölyesi’nde yapılan çalışmaların önemine vurgu yaptı.

İstinye Üniversitesi ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle, İstanbul İl eğitim müdürlüğünün en önemli projelerinden biri olan ‘’İstanbul Öğretmen Akademileri’’ kapsamında gerçekleştirilen Yapay Zeka Eğitim Programı ile öğretmenlerimiz, yapay zeka ile ilgili proje geliştirmek ve eğitim vermek üzere eğitim alıyor.

Ülkemizde bir ilk olma özelliği taşıyan Yapay Zeka Atölyesi gençlerin yapay zeka projeleri gerçekleştirmelerini hedefliyor. 2 ay sürecek program sonunda katılımcı öğretmenlere sertifika verilecek ve çalıştay yapılacak.